A A A

SPŁYWY KAJAKOWE

 

SPŁYWY KAJAKOWE RZEKĄ SAPINĄ 

 

Zapraszamy serdecznie na organizowane przez nas spływy rzeką Sapiną. Nasza firma zajmuje się tą branżą już od 10 lat, więc mamy już spore doświadczenie związane ze spływami.
 

Rzeką Sapina można spłynąć spływem kilkudniowym z jeziora Kruklin do jeziora Święcajty około 35 km. Proponujemy również spływy jednodniowe na trasach Kruklin-Gołdopiwo 3 godziny płynięcia lub Gołdopiwo-Święcajty 5-6 godzin.

  

PROPONOWANE TRASY
 

  • Kruklin-Gołdopiwo – trasa łatwa , krótka 8km rozpoczyna się na jeziorze Kruklin z którego wpływamy na Sapinę i przez j. Patelnia przepływając pod zwalonym wiaduktem kolejowym dopływamy do j. Gołdopiwo nad którym nasza firma ma bazę i gdzie kończymy spływ.
  • Gołdopiwo-Święcajty- długość trasy 25 km start z j. Gołdopiwo z bazy naszej firmy płyniemy do miejscowości Przerwanki gdzie przez śluzę wpływamy na Sapinę , po około 20 min wpływamy na j.Wilkus kierujemy się na północ na końcu jeziora skręcamy na zachód i przez wąski przesmyk wpływamy na Sapinę i dalej na j.Pozezdrze stamtąd pięknym odcinkiem Sapiny który płynie przez las dopływamy do j. Stręgiel skręcamy w lewo i po pół godzinie jesteśmy na j. Święcajty gdzie kończymy spływ.

 
Sapina jest uroczą, łatwą i urozmaiconą rzeką gdzie często zmieniają się krajobrazy i na szlaku przepływamy przez wiele malowniczych jezior. Nie jest ona zbyt popularną rzeka na spływy, dzięki czemu nie ma na niej wielkiego ruchu i możemy się cieszyć ciszą i przyrodą w trakcie naszej podróży.

 

 CENY

  • Cena krótkiego spływu Kruklin-Gołdopiwo 60 zł za kajak dwuosobowy cena obejmuje transport osób i kajaka
  • Cena długiego spływu Gołdopiwo-Święcajty 70 zł za kajak dwuosobowy cena obejmuje transport osób i kajaka
  • Spływ wielodniowy pierwszy dzień 70 zł każdy następny po 30 zł,

 
Istnieją różne modyfikacje trasy , możemy ustalić to z każdym indywidualnie.